Pár slov o nás

Náš sen se začal plnit v září roku 2018 v Poštorné – místní části Břeclavi. Srdcovou záležitostí jsou pro nás lidové ornamenty z Podluží, ale inspirujeme se i vzory z dalších regionů nebo dokonce zemí. Všechny produkty jsou vyráběny ručně, čímž je zajištěna jejich originalita. Nevyšíváme na automatických strojích, ale na klasických domácích šicích strojích. Původní materiál, z kterého jsme vyráběly doplňky, byl polyesterový filc. Roku 2022 jsme ale přešly na merino vlnu, která dodává výšivce zcela jiný rozměr. Každá výšivka je specifická a doba tvoření se proto liší dle náročnosti daných ornamentů, jejichž vyšití může zabrat až 8 hodin. Naším cílem je propojit lidovou tradici s moderním světem a ukázat folklórní ornamenty trochu jinak. Veškeré ornamenty z Podluží navrhujeme samy, stejně jako střihy doplňků.

Alexandra Pěčková

K šití mě přivedla moje maminka, která mě inspirovala. Díky ní jsem vystudovala obor oděvnictví na střední škole v Hodoníně. Od narození žiju v Poštorné, kde většina mých kamarádů pochází z folklorně založených rodin a právě díky nim jsem začala tíhnout k lidovým tradicím. Tento krásný koníček je mou součástí do dnes. Jsem členkou Slováckého krúžku Poštorná a aktivně se účastním veškerých aktivit spojených s ním.

Karla Jurasová

Vystudovala jsem textilní školu v Jihlavě – Heleníně. Vyrůstala jsem v Uherčicích u Znojma kde folklor nebyl. Do Poštorné jsem se odstěhovala ve svých 20 letech. A k folkloru mne o 13 let později přivedla až moje tehdy 9ti letá dcera Saška, kterou od malička fascinovalo kouzlo krojů a lidových tradic. Časem mne stáhla svým nadšením a začala jsem se o folklor zajímat stejně jako ona. Nyní tvoříme nerozlučnou dvojku Vyšívaného folkloru, který vznikl v roce 2018.